Wynajęty komputer na spotkanie biznesowe. Jaki i dlaczego?

Konieczność organizacji spotkania biznesowego to jedna z najczęstszych przyczyn wynajmu sprzętu IT. Przedsiębiorstwa przymierzające się do spotkania decydują się na wypożyczenie komputera, a często również innego sprzętu. Dlaczego to najlepsze rozwiązanie? Odpowiadamy na to pytanie oraz podpowiadamy, jaki sprzęt przyda się podczas spotkania.

Dlaczego warto wynajmować komputer?

Cele spotkań z kontrahentami czy współpracownikami mogą być różne. Niemniej jednak zawsze istotne jest, aby przedsiębiorstwo wypadło jak najlepiej. Chcąc pozyskać nowego klienta czy też wynegocjować korzystniejsze warunki współpracy, trzeba zaprezentować przedsiębiorstwo jako kompetentne i godne współpracy. Dlatego też przedsiębiorcy przyjmują kontrahentów w najbardziej reprezentacyjnych biurach lub salach konferencyjnych. Jednak cały wysiłek może pójść na marne, jeżeli sprzęt IT wykorzystywany w trakcie spotkania będzie stary i zawodny. W ten sposób przedsiębiorstwo zacznie być postrzegane, jako niesolidne i mało nowoczesne, a cechy te są dziś szczególnie niepożądane. Dlatego też nie zalecamy, aby zabierać na spotkanie komputer, z którego korzysta się w firmie podczas codziennej pracy. Zwykle jest to już nieco zużyty sprzęt z widocznymi śladami eksploatacji. Poza tym, komputer na spotkanie biznesowe powinien być urządzeniem posiadającym jedynie podstawowe oprogramowanie. W przeciwnym razie korzystanie z niego może być utrudnione, choćby ze względu na problemy z odnalezieniem właściwych aplikacji. Ponadto, jeśli podczas spotkania z komputera bezpośrednio korzystają goście, z pewnością bałagan w plikach nie wywrze na nich dobrego wrażenia. Ażeby mieć pewność, że sprzęt będzie nowy i niezawodny, można po prostu kupić komputery. Wydaje się jednak, iż jest to rozwiązanie absurdalne, jeśli sprzęt miałby być używany jedynie podczas kilku spotkań biznesowych. Wynajem komputerów na spotkanie biznesowe wydaje się zatem rozwiązaniem najbardziej racjonalnym

Jaki komputer wynająć na spotkanie biznesowe?

Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego komputera, warto się zastanowić nad charakterem spotkania. Rzecz w tym, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie potrzebny dany sprzęt. Komputer może służyć prowadzącemu spotkanie jedynie do pomocy, kiedy zapomni on o jakiś informacjach. Jednak w przypadku wielu spotkań jest potrzebny również po to, aby obsługiwać zaawansowane programy. Jest to niezbędne, jeśli np. prowadzący chce zaprezentować aplikacje wykorzystywane w danej firmie, obrazując w ten sposób, jak będzie realizowany dany projekt. W takim przypadku potrzebny jest zdecydowanie wydajniejszy sprzęt o wysokich parametrach, aby mieć pewność, że nie zawiedzie.

Kwestią dyskusyjną jest również to, czy najlepszy sprzęt komputerowy na spotkanie biznesowe to komputer stacjonarny czy laptop. Wydaje się, że w dużej mierze zależy to od miejsca, w którym będzie się odbywało spotkanie. Jeśli jest to przestronny gabinet z dużym biurkiem, można zdecydować się na urządzenie stacjonarne. Jednak jeśli spotkanie odbywa się w niewielkim biurze, lepszy będzie laptop, który nie zabierze cennej przestrzeni. Ponadto, podłączenie laptopa zajmuje zwykle mniej czasu niż instalacja komputera stacjonarnego. Ostatni z wymienionych czynników nie powinien być jednak uznawany za kluczowy, gdyż firma Simsrental wyręcza klientów w montazu sprzętu.

Dodatkowe wykorzystanie sprzętu ze spotkania

Wielu przedsiębiorców wynajmując urządzenia na spotkania biznesowe, decyduje się zachować je nieco dłużej, ażeby w pełni je wykorzystać .Wydaje się, iż dysponując profesjonalnym sprzętem IT wynajętym na spotkanie, po zakończeniu pertraktacji biznesowych warto np. zorganizować szkolenie, które było planowane od dłuższego czasu. Jest to najlepsza na to pora, gdyż sprzęty jest już zainstalowany i gotowy do użytku. Wymagania, jeśli chodzi o najodpowiedniejszy komputer na szkolenie, zwykle są podobne do tych stawianych urządzeniom na spotkania biznesowe. Ponadto, niezbędne podczas wielu spotkań biznesowych urządzenia dodatkowe, takie jak projektor czy sprzęt audio, z pewnością przydadzą się także podczas szkolenia.

Comments are closed.