Wynajem sprzętu IT dla młodych przedsiębiorców

 

Młodzi coraz częściej decydują się na założenie własnego biznesu. Każdy wie, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej w naszym kraju nie jest łatwe. Skomplikowane i często zmieniające się przepisy oraz wysokie koszty prowadzenia swojej firmy mogą zniechęcać. Na to pierwsze nie mamy dużego wpływu. Ale optymalizować koszty w firmie trzeba, bo im mniej wydamy, tym więcej zostanie w naszej kieszeni. Powstaje coraz więcej rozwiązań dla przedsiębiorców, które ułatwiają prowadzenie biznesu. Przykładem są chociażby inkubatory przedsiębiorczości, które udostępniają powierzchnie biurowe, wspierają od strony księgowej i prawnej. W każdej młodej firmie sprzętem niezbędnym jest komputer. Początkującym przedsiębiorcom przyda się poręczny, szybki i niezawodny laptop, najlepiej z linii biznes. Narzędziem pierwszej potrzeby będzie też tablet, który można wszędzie ze sobą wziąć, aby móc zaprezentować ofertę potencjalnym klientom, wygodnie i szybko wysłać maila z zamówieniem czy zdjęcie faktury do księgowej.
I tu pojawia się pytanie – skąd na te wszystkie sprzęty wziąć pieniądze, skoro firma dopiero się rozkręca i często wciąż trzeba jeszcze do niej dokładać? Nowe laptopy klasy biznes to często wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Tablet to kolejny tysiąc. A do tego jeszcze smartfon, czyli kolejny „must have” każdego przedsiębiorcy i niejednemu śmiałkowi zapał do własnej firmy mija.

Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest wynajem sprzętu IT. Kompleksowe rozwiązania w tym zakresie dostarcza Sims Rental Solutions w usługach wynajmu sprzętu komputerowego zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowego. Po pierwsze nie trzeba ponosić wysokich kosztów zakupu firmowego laptopa, tylko niewielkie koszty najmu można rozłożyć na wiele miesięcy. Po drugie przedsiębiorca ma w pakiecie stałą pomoc serwisową dla wynajmowanego sprzętu. Po trzecie Klient sam określa jak długo będzie korzystał ze sprzętu i nikt mu nie narzuca z góry okresu najmu. Dzięki wypożyczeniu laptopów i innych sprzętów można je też częściej zmieniać. Po prostu kończy się okres najmu i możemy wynająć nowszy model tableta czy laptopa.
Jedną z kluczowych kwestii dla przedsiębiorców jest przejrzystość i elastyczność warunków umowy. Dzięki stałemu wypożyczeniu sprzętu IT co miesiąc otrzymasz fakturę VAT i wciągniesz wszystko w koszty.
Wynajem sprzętu IT to tania i nowoczesna forma wyposażenia Twojej firmy w niezbędne narzędzia do generowania Twojego zysku.

Comments are closed.