Wynajem laptopów dla firmy – Sprawdź dlaczego warto

Wynajem laptopów, jako niezbędnego urządzenia do pracy biurowej to usługa, która zdobywa coraz większe grono klientów. Oszczędności, które na każdym kroku są poszukiwane przez przedsiębiorstwa, spowodowały działania, które mają zastopować pompowanie balona wydatków. Jednym z takim kroków jest ograniczenie budżetu na zakup urządzeń IT i poszukiwanie tańszej alternatywy.

Wynajem laptopów czy zakup – która metoda jest bardziej opłacalna ?

To jedno z pytań, które stawiają sobie przedsiębiorstwa stojąc przed wyzwaniem wyposażenia biura w sprzęt komputerowy. Zastanawiają się, która metoda będzie miała więcej korzyści i w jaki sposób wpłynie to na stabilność finansową firmy. Rynek wynajmu sprzętu IT w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Zauważamy to analizując ilość wynajmów sprzętu komputerowego, których z roku na rok jest coraz większa ilość. Co istotne, jedną z najbardziej pożądanych i odpowiadająca potrzebom klientów biznesowych jest usługa wynajem laptopów. W kilku podpunktach przedstawiamy, dlaczego warto skorzystać z wynajmu laptopów zamiast zakupu nowych urządzeń.

  • Oszczędny – Nie martwisz się utratą wartości sprzętu w trakcie użytkowania laptopów,
  • Bezproblemowy – Wraz z usługą wynajmu laptopów otrzymujesz dodatkowo wsparcie techniczne i zapasowe sztuki sprzętu,
  • Ekonomiczny – Po wynajmie nie musisz martwić się co zrobić z zużytym sprzętem, zostaje od odebrany przez zleceniodawcę,
  • Przyjazny – Otrzymujesz prosty sposób rozliczenia, bo odchodzi działom księgowości rozliczanie kosztów amortyzacji. Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT, którą łatwo można wrzucić w koszty.

Biorąc pod uwagę szybkie tempo rozwoju branży wynajmu to wciąż w Polsce istnieje dość niska rozpoznawalność i świadomość korzyści wynikających z usług wynajmu sprzętu IT. Mentalność społeczności w naszym kraju powoli się zmienia i przechodzimy na nurt panujący u naszych zachodnich sąsiadów. Europejczycy od kilkudziesięciu lat bardziej cenią sobie prawo do użytkowania niż prawo do własności. Na szczęście poziom świadomości rośnie i za kilka lat wynajem laptopów i innych urządzeń IT stanie się dla większości czymś oczywistym.

W przeciągu 15 lat działalności, naszej firmie zaufało ponad 1500 firm dla których bezpiecznie wykonaliśmy usługi, między innymi wynajem laptopów. Sprawdź nasze ostatnie realizacje które robiliśmy dla naszych partnerów -> https://www.simsrental.pl/#portfolio_section

 

Comments are closed.