Wynajem laptopa na egzamin radcowski i adwokacki 2018 rok

Wynajem laptopa na egzamin radcowski i adwokacki 2018

Wynajem laptopa na egzamin radcowski i adwokacki odbywa się za pośrednictwem specjalnie przygotowanego portalu dostępnego pod adresem:

https://aplikanci.simsrental.pl/

W poniższym artykule opisaliśmy najważniejsze informacje dotyczące zbliżającego się egzaminu prawniczego. Masz okazję dowiedzieć się w jakich dniach i z jakiego zakresu odbywają się egzaminy, jak wygląda aplikacja do zdawania egzaminu jak również przeczytać jak nasza firma przygotowuje się na tegoroczny egzamin radcowski.

Terminarz egzaminu radcowskiego i adwokackiego.

W bieżącym roku Ministerstwo Sprawiedliwości zaplanowało egzamin radcowski  i adwokacki na 28 – 31 marzec. W komunikacie wydanym przez Ministerstwo dowiadujemy się z jakich części prawa będą zdawać przyszli prawnicy w poszczególne dni. Przedstawia to się następująco:

20 marca 2018 r. - część pierwsza, obejmująca rozwiązanie zadania z zakresu prawa karnego,

21 marca 2018 r. - część druga, obejmująca zadanie z zakresu prawa cywilnego lub rodzinnego,

22 marca 2018r. - część trzecia, obejmująca rozwiązanie zadania z zakresu prawa gospodarczego,

23 marca 2018r. - część czwarta i piąta, obejmująca rozwiązanie zadań z zakresu prawa administracyjnego i z zakresu zasad wykonywania zawodu lub z zasad etyki.

 

Wynajem laptopa na egzamin radcowski czy zabranie swojego urządzenia ?

Jest to częste pytanie, które zadają sobie osoby, które podchodzą do egzaminu radcowskiego. Zastanawiają się czy zabrać własny laptop, który na co dzień służy do pracy czy też zaufać firmie zewnętrznej i wynająć laptopa na okres egzaminu. Dzieląc się naszym 8 letnim doświadczeniem i słysząc relacje od zdających możemy jednogłośnie stwierdzić, że korzystniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie urządzenia na cały egzamin.

Zacznijmy od tego, że sprzęt na wspomniany egzamin musi spełniać rygorystyczne wymagania techniczne narzucone przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Bez spełnienia tych wymogów, aplikacja do zdawania egzaminów może działać niepoprawnie, co w najgorszym przypadku wiąże się z ręcznym pisaniem egzaminu. Przy tak ważnym egzaminie, nie możemy pozwolić sobie na stratę czasu i niepotrzebną utratę koncentracji. Poniżej niektóre wymagania, które musi spełnić urządzenie:

  • odinstalowany program antywirusowy,
  • zainstalowany program Microsoft .NET Framework 3.5 SP1
  • opcja (schemat) zasilania ustawiona na funkcję „prezentacja” /„wysoka wydajność
  • wyłączone aktualizacje automatyczne,
  • 521 MB pamięci RAM (zalecane 1024 MB)

Wszystkie wymagania dostępne są na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości tym adresem (kliknij).

Tylko na sprzęcie spełniającym wymagania jest możliwość uruchomienia aplikacji do zdawania egzaminów prawniczych. Wszelkie nieprawidłowości, które program do zdawania egzaminu napotka na laptopie zostaną zakomunikowane pojawieniem się czerwonego ekranu. Incydent niezwłocznie jest zgłoszony do Komisji egzaminacyjnej i zostaje podjęta decyzja o naprawieniu błędu. W przypadku, gdy sprzęt jest własnością osobistą, nie ma możliwości zamiany na inny, przygotowany zgodnie z wymaganiami. Takie udogodnienia oferują tylko firmy wynajmujące urządzenia na egzaminy. Jak również otrzymujesz pomoc techników dostępnych na sali. Wykwalifikowani pracownicy po zasygnalizowaniu problemu natychmiast udzielają odpowiedniej pomocy i na miejscu rozwiązują zaistniały problem.

 

Jak nasza firma przygotowuje się do egzaminu adwokackiego i radcowskiego.

Po raz 9 rok z rzędu mamy ogromną przyjemność być pomocą techniczną podczas egzaminów prawniczych na terenie całej kraju. Projekt, który realizowany jest dla instytucji takich jak Okręgowa Rada Adwokacka i Okręgowa Izba Radców Prawnych pod okiem Ministerstwa Sprawiedliwości wymaga od nas niezawodności ludzi i sprzętu. Jest to kluczowy aspekt, aby zdający mogli z pełnym komfortem i spokojem skupić się na dobrym wyniku egzaminu.

Od 2008 roku współpracujemy z OIRP i ORA z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Torunia, Kielc, Koszalina, Zielonej Góry i innych. Zapoznaj się z  naszymi referencjami -> https://www.simsrental.pl/testimonial-view/testimonial-3/.  

Na przestrzeni lat i zdobytemu doświadczeniu udało nam się wprowadzić szereg udogodnień dla zdających egzamin radcowski i adwokacki. Wszystkie laptop są w pełni kompatybilne z oprogramowaniem do zdawania egzaminów – brak czerwonych ekranów. Dodatkową optymalizacją pod kątem bezpieczeństwa i komfortu pisania tekstu jest tylko język PL i wyłączone przyciski funkcyjne. Najważniejszą zaletą jest backup każdego wynajętego laptopa i wsparcie ze strony techników obecnych na wszystkich salach egzaminacyjnych.

Już teraz wynamij laptop na egzamin radcowski lub adwokacki pod adresem ->  https://aplikanci.simsrental.pl/

W razie pytań, pozostajemy do dyspozycji: 52 523 32 89 / info.p@simsmm.com

Do zobaczenia w marcu na egzaminach radcowskich i adwokackich!

 

Comments are closed.