Wykłady dla Studentów Wyższej Szkoły Bankowej

W dniu 4 maja przeprowadziliśmy specjalne wykłady dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy. Szkoła ta jest naszym wieloletnim partnerem i jak do tej pory współpraca przebiega nam w przyjaznej i owocnej atmosferze. Placówka ta postawiła sobie cel aby być regionalnym liderem w kształceniu studentów, którzy łączą pracę z nauką. Zamiarem naszego wystąpienia było opowiedzenie o działalności firmy Sims, która jest liderem branży związanej z cyklem życia sprzętu IT. Omówiliśmy również nasze usługi, które świadczymy w ramach sprzedaży komputerów, laptopów, monitorów, a także w zakresie wypożyczeń sprzętu komputerowego.
Wydarzenie to cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Chętnie włączyli się do dyskusji, a my z pełnym zaangażowaniem odpowiadaliśmy na szereg zadawanych pytań.

Przedstawiliśmy dwie prezentacje, które w sposób szczegółowy wprowadziły słuchaczy w tajniki pracy naszej firmy wzbudzając pozytywne emocje. Adam, który w naszej firmie pełni funkcję specjalisty ds. marketingu opowiadał o praktycznych rozwiązaniach marketingowych. Ukazywał innowacyjne rozwiązania, które w łatwy i w wymierny sposób zwiększają tempo rozwoju Twojej firmy. Uświadamiał zgromadzonej publiczności w jak najbardziej wydajny sposób promować swoje produkty na konkurencyjnym rynku. Justyna, osoba która zajmuję się w firmie Sims procesem wynajmu sprzętu IT, przeprowadziła prezentację na temat obsługi różnych egzaminów na terenie całej Polski. Zaznajomiła zgromadzone osoby z całym przedsięwzięciem logistycznym, jakim jest zapewnienie pełnego osprzętu na potrzeby planowanego projektu. Pokazywaliśmy z jak dużym zaangażowaniem staramy się sprostać wymaganiom klienta, aby nasze komputery, projektory czy laptopy służyły bezawaryjne i praca z nimi przebiegała bardzo komfortowo.

Po konferencji studenci z dużą chęcią chcieli zasięgnąć wiedzy dotyczącej możliwości podjęcia w przyszłości pracy w firmie Sims Lifecycle Services. Spotkało się to z dużym zaskoczeniem z naszej strony, gdyż pokazało nam jak bardzo branża IT jest popularna wśród młodych ludzi. Jesteśmy pełni nadziei, że ten wykład będzie sygnałem dla innych szkół, które to poważnie stawiają sobie za cel przyszłość swoich absolwentów na rynku pracy.

Comments are closed.