Wielkie emocje na wyścigu Smoczych Łodzi

 

Dużo pozytywnej energii i zaciętej rywalizacji czekało na nas w sobotę 14 maja na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. W ten dzień mieliśmy przyjemność brać udział w Wyścigu Smoczych Łodzi po rzece Brdzie, który został zorganizowany przez Przystań Bydgoszcz. Była to druga edycja tego wydarzenia, która zgromadziła większą ilość uczestników niż miało to miejsce w poprzednim roku. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn z całej Polski, które nie wyobrażały sobie oddawać łatwo skóry podczas zaciętej rywalizacji. Sam wyścig miał charakter szybkiego sprintu, bo odcinek do pokonania liczył około 200 metrów. Wymagało to od drużyn idealnego zsynchronizowania ruchów, tak aby łódź w jak najszybszym tempie poruszała się po wodzie. Start zlokalizowany został przy moście Kiepury, skąd zawodnicy musieli dopłynąć do Wyspy Młyńskiej.

Drużyna Sims Recycling Solutions

Długo czekaliśmy na ten moment, kiedy w końcu drużyna pod sztandarem Sims Recycling Solutions wystartuje w wyścigu Smoczych Łodzi. Udało nam się zmobilizować, zebrać chętnych do teamu i finalnie zapisać się na wyścig. Aby dobrze wypaść na turnieju zorganizowaliśmy trening dla całego zespołu. Warte uwagi i co najbardziej nas cieszy, chętnych do uczestnictwa w wyścigu nie brakowało. Dzięki temu mogliśmy wystawić naprawdę solidny team.

Już w dniu samych zawodów było widać napięcie i niezwykłą determinację całego zespołu aby osiągnąć dobry wynik. Po ciężkich bojach i litrach wylanego potu ukończyliśmy rywalizację w środku stawki. Bardzo satysfakcjonuje nas ten wynik, zważywszy, że był to nasz pierwszy występ na Smoczych Łodziach. Mamy nadzieję, że  przyszłorocznej edycji wyścigu wystawimy jeszcze mocniejszy zespół i powalczymy o podium.

Zwycięstwo w całym turnieju powędrowało do drużyny „Champions Team” z Bydgoszczy. Nagrodę wręczył sam prezydent miasta Bydgoszczy, Pan Rafał Bruski, który bacznie obserwował całe zawody.

Piknik

Po części sportowej przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy grillu. Oprócz osób biorących udział w wyścigu było również sporo pracowników Sims, którzy dzielnie dopingowali poczynania drużyny w wyścigu Smoczych Łodzi. Mieliśmy również do dyspozycji motorówki, którymi przemierzaliśmy Brdę i podziwialiśmy miasto z widoku rzeki. Cieszymy się, że po raz kolejny w takiej pozytywnej atmosferze spędzamy wolny czas na imprezach integracyjnych.

Fotorelacja

 

 

Comments are closed.