Świetna zabawa na ASG

 

Długo czekaliśmy na ten moment, kiedy po raz kolejny spotkamy się na poligonie i na arenie sportowej skonfrontujemy nasze siły. Idealny sposób aby wyrównać małe „zatargi” 🙂 . Przygotowania do bitwy Air Soft Guns rozpoczęły się dużo wcześniej. Zaczęliśmy od stworzenia scenariusza na potrzeby tej bitwy, tak aby cała rywalizacja przebiegała jak najbardziej realistycznie. Zadaniu podjął się nasz pracownik, Szymon, który od lat jest mocno zaangażowany w tą aktywność. Tematem przewodnim naszej rywalizacji stał się rok 2116. W tym roku doszło do potężnego wyładowania elektro-magnetycznego czego skutkiem było zniszczenie wszelkich urządzeń elektronicznych. Zaczęto szukać nowe odnawialne źródła energii.  By móc uruchomić elektronikę, naukowcy wymyślili urządzenia, które wykorzystywały nowe zasoby energii. Jak to ma miejsce w przypadku takiego drogocennego surowca, każdy chciał kontrolować jak największą ilość tego źródła.  Podział Państwa stał się faktem. Powstały różne frakcje, które na swój sposób próbowały zdobyć jak największą ilość OZIE tak by móc dominować nad resztą. Tak przedstawiał się scenariusz zabawy, której celem była jak największa ilość zdobytego OZIE, który musiał został zgromadzony w swojej bazie.

Kilka słów na temat Airsoftgun (w skrócie ASG). Jest to ekstremalna gra zespołowa, która jest odpowiednikiem mniej zaawansowanego Paintball ’a. Gracze wykorzystują repliki autentycznych broni w skali 1:1 strzelając 6-milimetrowymi kulkami. Jest to świetna forma rozrywki, ponieważ wymaga od rywalizujących pełnego zaangażowana, refleksu i umiejętności działania w grupie. Miejscem naszej bitwy stał się poligon zlokalizowany na terenie Exploseum – dawnym terenie fabryki materiałów wybuchowych z okresu II wojny światowej. Jest to unikalne miejsce na mapie Bydgoszczy, które od niedawna zostało udostępnione dla mieszkańców. Poligon został odpowiednio dostosowany do warunków gry. Stare opuszczone budynki, schrony, nieużywane bocznice kolejowe to wprost idealne warunki aby przeprowadzić bitwę ASG.

Przejdźmy do samej rozgrywki. Pracownicy Sims, którzy licznie przybyli na to wydarzenie, zostali podzieleni na 2 drużyny, które zacięcie rywalizowały między sobą. Widać było pełne zaangażowanie i efektywną pracę zespołową, która przełożyła się na świetną rozgrywkę. Po długiej i wyczerpującej, bo trwającej ponad 5 godzin bitwie, zwycięstwo powędrowało do jednej z ekip.  Zwycięscy nie kryli zadowolenia z faktu, że to oni w dniu dzisiejszym okazali się najlepsi.

Na finał całej imprezy wszyscy zgromadzili się wspólnie przy ognisku. Jak to ma miejsce przy każdej z naszych imprez integracyjnych nie brakowało rozmów, dobrej zabawy i dużo pozytywnej energii która przekuwa się na owocną pracę całej zespołu Sims.

Poniżej kilka zdjęć z imprezy.

 

 

Comments are closed.