Laptop klasy biznes – Twój niezawodny sprzęt do pracy

 

Kto nie chciałby spędzać 8 godzinnej pracy w komfortowych warunkach ? Nie ma chyba takiej osoby, która by stanowczo zaprzeczyła tym słowom. Odpowiednie warunki pracy to jeden z kluczowych elementów w poprawnym funkcjonowaniu firmy. Należy więc zadbać o to, aby stanowisko pracy  było wyposażone w odpowiedniej klasy sprzęt komputerowy.

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić czym powinien charakteryzować się laptop klasy biznes. Urządzenie, które spełni wymagania typowej pracy biurowej, nastawionej na szybkość i ergonomię pracy.

Wnętrze

Zacznijmy od tego, jak wygląda wnętrze laptopa klasy biznes. W środku takiego urządzenia nie znajdziemy plastikowych elementów, wolnych przestrzeni czy poplątanych przewodów. Wszystkie podzespoły są wykonane z trwałych, bezawaryjnych komponentów. Dzięki temu laptop doskonale sprawdza się w obsłudze codziennych zadań wymagających przygotowania i obróbki dokumentów czy też komunikacji Internetowej. Do optymalnej efektywności pracy, laptop klasy biznes wyposażony jest w odpowiednią ilość pamięci RAM. Mowa tutaj o minimum 4 GB . Taka pojemność w zupełności zapewnia optymalne wykonywanie kilku operacji jednocześnie.

Obudowa

Kolejnym elementem wyróżniającym laptop klasy biznes od sprzętu z sieciówki jest jego design. Sprzęt taki ujęty jest w profesjonalnej estetyce, nadającym mu  odpowiedniego prestiżu. Świadczy o tym to, że wykonane są w głównej mierze z materiałów znacznie bardziej odpornych na zużycie i uszkodzenia mechaniczne (aluminium, stopy innych metali) niż wyprodukowane z plastiku nowe komputery i laptopy dostępne w sieciach handlowych. Producenci sprzętu pomyśleli również nad profesjonalnym wykonaniem zawiasów ze stali i zamknięciu ich w magnezowych odsłonach.

Klawiatura

Podczas wielogodzinnej pracy istotną rolę odgrywa wygoda eksploatacji, którą zapewnia pełnowymiarowa i odporna na uszkodzenia klawiatura. Rozmieszczenie klawiszy dostosowane jest do kształtu dłoni dzięki czemu pisanie wielostronicowych dokumentów staje się niezwykle komfortowe. Coraz częściej laptop klasy biznes posiada nowoczesne rozwiązanie jakim jest trackpoint.  Jest to mały dżojstik, umieszczony pośrodku klawiatury, który służy jako touchpad. W świetny sposób daje to możliwość pisania i przesuwania strony bez odrywania palców.

Flagowy laptop klasy biznes

Na rynku IT istnieje kilka firm, które szczycą się tym, że produkują laptopy klasy biznes. Inicjatorem i pierwszym producentem urządzeń skierowanych do wymagających użytkowników była firma IBM. Następnie do gry włączyły się Lenovo, Dell i HP. Do teraz te koncerny kładą duże środki na tworzenie niezawodnego sprzętu komputerowego. W wielu głowach konsumentów utrwalił się obraz, że to właśnie laptopy Lenovo stanowią idealne urządzenie do pracy.  Łączą ze sobą użyteczność z niezawodnością działania.

I to właśnie produkt tej firmy przedstawimy, jako taki sztandarowy laptop klasy biznes. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że najczęściej kupowanym przez firmy notebookiem jest Lenovo ThinkPad T420. Model, który wzorowo wpisuje się w wymagania klienta biznesowego. Poniżej prezentujemy kilka technicznych szczegółów, które wyróżnia T420 od pozostałych laptopów dostępnych na rynku.

 

 

Na pierwszy rzut oka, design laptopa niczym szczególnym się nie wyróżnia. Widzimy kanciastą, czarną, solidną obudowę. W tej prostej estetyce zawiera się jego niezawodność i skuteczność. Notebook odporny jest na zanieczyszczenia i wszelkiego rodzaju odciski. Zawdzięcza to matowym materiałom z którego jest wykonany. Szczególnie ważne dla osób, które często korzystają z notebooka na wyjazdach służbowych jest to że ma niezwykle trwałą klapę ekranu. Bez żadnego uszczerbku dla podzespołów, może wytrzymać naprawdę duży nacisk, przy czym nie powoduje odkształceń.

Producenci niezwykle duży nacisk położyli na zawiasy. Zostały one wykonane ze stopu metali, dzięki czemu utrzymują ekran niezmiennie w jednej pozycji. Oprócz tego, matryca zabezpieczona jest powłoką, która minimalizuje szkody.

Szereg portów dostępnych na bokach laptopa umożliwia w łatwy sposób podłączenie niezbędnych akcesoriów do biura np. drukarkę, skaner czy pendrive. Klawiatura stworzona jest do całodniowej pracy. Odpowiednie dobrany skok i opór klawiszy bardzo komfortowo wpływają na użytkowanie.

Wnętrze Lenovo ThinkPada T420 jest dopracowane w każdym szczególe. Laptop pracuje dość cicho, a dodatkowo układ chłodzenia jest tak poprowadzony, że nie uświadczymy przegrzania sprzętu.

Podsumowując, jeżeli szuka się solidnego laptopa, do zadań biznesowych, z wydajnym procesorem i bezawaryjnymi podzespołami to Lenovo ThinkPad T420 jak najbardziej spełni Twoje oczekiwania.

Comments are closed.