Kto wynajmuje komputery? – Wsparcie dla organizatorów konkursów

Istnieje wiele sytuacji, w których firma staje w obliczu konieczności organizacji dodatkowego sprzętu komputerowego – często w dużej ilości i w krótkim okresie czasu. Szkolenia, eventy czy konkursy odbywają się zbyt rzadko, by zakup dużej ilości laptopów był opłacalny. W takiej sytuacji przychodzimy z pomocą, świadcząc usługi krótkoterminowego oraz długoterminowego wynajmu sprzętu komputerowego.

Wynajem laptopów na konkursy firmowe

Wynajem laptopów jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku wielu sytuacji typowo biznesowych, takich jak organizacja konferencji, szkoleń czy spotkań biznesowych. Jednak z wynajmu laptopów korzystają również podmioty organizujące wydarzenia zewnętrzne, takie jak na przykład konkursy. Organizując konkurs z dowolnej dziedziny, konieczne może okazać się zapewnienie wszystkim jego uczestnikom profesjonalnego sprzętu komputerowego o określonych parametrach, a nie każdy organizator może pozwolić sobie na stworzenie własnego, pełnego zaplecza technicznego w postaci kilkunastu a nawet kilkudziesięciu laptopów. Laptop na konkurs możemy wynająć nawet na 2 dni, jednak w grę wchodzi też dłuższy czas wypożyczenia, jeśli chodzi o konkurs wieloetapowy, który może trwać nawet kilka tygodni.

Wynajmowanie laptopów na eventy czy konkursy organizowane wyłącznie kilka razy do roku lub rzadziej jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, niż tworzenie własnego zaplecza technicznego. Organizacją wydarzenia z nagrodami, które polega na rozwiązywaniu zadań, czy też wypełnianiu testów na komputerach, zajmują się niekiedy firmy, które na co dzień działają w zupełnie innym obszarze. Konkurs może być jednak działaniem promocyjnym, skierowanym do potencjalnych klientów. Firmy przygotowują takie wydarzenia, aby zwiększyć rozpoznawalność marki oraz zaprezentować się z jak najlepszej strony. Event z nagrodami może też mieć na celu zjednanie sobie sympatii pracowników, jeśli skierowany jest do nich.

W czasie, gdy organizator nie przewiduje organizacji żadnego eventu czy konkursu, w ramach którego korzystałby z własnego zaplecza komputerowego – czyli tak naprawdę zazwyczaj przez większość roku, konieczne byłoby magazynowanie laptopów. Magazynowanie dużej ilości sprzętu komputerowego w odpowiednich warunkach wiąże się ze sporym wydatkiem, ponadto należy pamiętać, iż technologia cały czas się zmienia i idzie do przodu, a nieużywany sprzęt bardzo szybko traci na wartości. Podsumowując, zakup i przechowywanie sprzętu komputerowego, którego spadek wartości jest nieunikniony, stanowi spory i niepotrzebny koszt.

Wynajem laptopów na event'y szkolne i uczelniane

Oczywiście wynajmem laptopów interesują się nie tylko przedsiębiorstwa, ale również instytucje publiczne i edukacyjne. Jeżeli chodzi o wynajem laptopów na konkursy, instytucje te są nawet bardziej zainteresowane usługą. W szkołach oraz na uczelniach konkursy odbywają się regularnie. Instytucje te zwykle posiadają własny sprzęt komputerowy, jednak w niewielkiej ilości. Ponadto, czasami jest on przestarzały i po prostu nie nadaje się do użytku podczas jakiegokolwiek konkursu.

Wydarzenia z nagrodami, które wymagają wykorzystania laptopów, organizują również instytucje państwowe i miejskie. Konkursy dla uczniów często są finansowane przez Ministerstwo Edukacji lub dany urząd miejski, czy też przez władze wojewódzkie. Współpracujemy również z takimi instytucjami, o ile wyrażą zainteresowanie wynajmem laptopów na event'y.

Na czym polega wynajem laptopa na konkurs?

W naszym wykonaniu wynajem laptopów na konkursy przebiega bardzo szybko i sprawnie. Otrzymujemy zgłoszenie od klienta, który określa jaką liczbę komputerów potrzebuje. Prosimy również o określenie, czy mają to być laptopy, czy też urządzenia stacjonarne. Przygotowujemy sprzęt, tak aby nie zawierał żadnych niepotrzebnych aplikacji, które go spowalniają oraz ustalamy termin oddania urządzeń. Na życzenie klienta możemy się również zająć wyposażeniem sprzętu w odpowiednie programy, niezbędne do przeprowadzenia konkursu. Ponadto, jeśli zachodzi taka potrzeba, nie tylko udostępniamy laptop na konkurs, ale również zajmujemy się synchronizacją urządzeń oraz tworzymy wewnętrzną sieć.

Comments are closed.