Dowiedz się, jak niszczymy dane z wypożyczanych komputerów

Niszczymy dane

Duża liczba osób, która kontaktuje się z nami i jest zainteresowana wynajmem komputerów zadaje nam jedno, zasadnicze pytania. Mianowicie, czy informacje zgromadzone na dysku twardym w wynajmowanym laptopie, tablecie czy komputerze zostaną trwale usunięte po powrocie sprzętu z wypożyczenia. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przygotowaliśmy artykuł w którym wyjaśniamy w jaki sposób niszczymy dane z wynajmowanego sprzętu IT.

Bezpieczeństwo informacji stało się jednym z priorytetowych i kluczowych wyzwań przed którymi stają organizacje. Już tylko 43 % informacji nadal funkcjonuje w formie papierowej. Ta tradycyjna metoda prowadzenia dokumentacji powoli odchodzi do lamusa. Wszystkie dane zostają gromadzone na sprzęcie komputerowym. Taki sposób niesie za sobą zagrożenia, że informacje zapisane na nośnikach pamięci mogą wydostać się po za organizację. Niesie to za sobą poważne konsekwencje dla funkcjonowania firmy. Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na bezpieczne przetrzymywanie i niszczenie zgromadzonych danych.

W Sims Recycling Solutions w szczególności szanujemy własność intelektualną naszych kontrahentów. Zdajemy sobie sprawę jaką olbrzymią wartość są informacje przetwarzane przez Państwo. Do każdego realizowanego projektu podchodzimy z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem, aby zabezpieczyć Twoją własność intelektualną.  Po każdym wydarzeniu bezpiecznie niszczymy dane z dysków, żeby nikt nie miał dostępu do programów i informacji z którymi pracowałeś. Wykorzystujemy do tego metodę programowego niszczenie danych za pomocą Blancco. Program ten 1,3 lub 5 krotnie nadpisuje nośnik danych algorytmem DOD 52220.22-M. Metoda ta jest rekomendowana między innymi przez Rząd Brytyjski czy NATO. Pracujemy również w zgodzie ze standardem ISO 27001, certyfikowanym przez BSI. Ta restrykcyjna metoda daje 100 % gwarancji, że nigdy nie będzie możliwości odtworzenia informacji wcześniej zgromadzonych na dysku.

Zapraszamy na stronę: https://niszczeniedanych.pl/

Comments are closed.