Chcesz zorganizować szkolenie komputerowe dla pracowników swojej firmy? Sprawdź, jakich komputerów powinieneś do tego użyć

Prowadzisz lub zarządzasz firmą, w której wykorzystywane jest specjalistyczne oprogramowanie komputerowe? Zastanawiasz się nad organizacją kursu komputerowego, dzięki któremu Twoi pracownicy będą sobie lepiej radzić ze wszystkimi niezbędnymi programami? Zobacz, w jaki sposób i przy użyciu jakiego sprzętu komputerowego najlepiej będzie przeprowadzić taki właśnie kurs.

Czemu służą firmowe szkolenia komputerowe?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się banalna – kursy komputerowe w ujęciu ogólnym służą podnoszeniu kompetencji związanych z obsługą komputera (to kiedyś) oraz konkretnych programów komputerowych (to obecnie). W przypadku każdego przedsiębiorstwa rola kursów komputerowych zgodna jest z tą krótką regułą. Jednak to, co charakteryzuje firmowe kursy komputerowe, to rola i znaczenie nabywanej dzięki nim wiedzy.

Umiejętność obsługi komputera stała się już tak powszechna, że mało kto myśli obecnie o prowadzeniu kursów poświęconych samej tylko obsłudze sprzętu komputerowego i umiejętności korzystania z jego podstawowych funkcji czy programów. Obecnie liczą się przede wszystkim kwalifikacje do posługiwania się programami specjalistycznymi, których na rynku pojawia się coraz więcej. Często są to programy dedykowane bardzo konkretnym branżom czy nawet poszczególnym przedsiębiorstwom. Jeśli jakiś program używany jest w tak wąskim zakresie, nic dziwnego, że wiedza na jego temat pozostaje mocno ograniczona. Dlatego też w przypadku osób trafiających do branży, w której dany program jest podstawą działania, zapoznanie ich z jego obsługą stanowi konieczność. I właśnie w tym momencie z pomocą przychodzą profesjonalne, firmowe szkolenia komputerowe przeprowadzane na odpowiednio przygotowanych do tego celu – często wynajętych – komputerach.

Które firmy najczęściej decydują się na przeprowadzanie szkoleń komputerowych?

Mogłoby się wydawać, że kursy i szkolenia komputerowe to obecnie domena firm bazujących na bardzo specjalistycznych, dedykowanych konkretnym rozwiązaniom programach. I faktycznie, w tego typu przedsiębiorstwach szkolenia komputerowe stają się codziennością. Poczynając do firm zajmujących się mniej lub bardziej zaawansowanym programowaniem, szeroko pojętym IT, grafiką komputerową, aż po bazujące na obsłudze sterowanych komputerowo maszyn – szkolenia komputerowe stanową w nich element niezbędnego przygotowania pracowników do realizacji zadań wyznaczanych przez pracodawcę. Bez szczegółowej znajomości zaawansowanego oprogramowania wśród ich pracowników, firmy te zwyczajnie nie byłyby w stanie prawidłowo funkcjonować.

Często zdarza się, że szkolenia komputerowe organizują również te przedsiębiorstwa, w których stosuje się znacznie prostsze oprogramowanie, za to zatrudniające znaczną ilość osób lub charakteryzujące się sporą rotacją kadr. W ich przypadku chodzi przede wszystkim o to, aby każdy pracownik posiadał co najmniej minimum umiejętności obsługi konkretnych programów i aby w każdej chwili mógł poradzić sobie z wyznaczonym mu zadaniem, nawet jeśli będzie to wybiegało poza jego zwykły zakres obowiązków. Szkolenia w takich firmach wymagają dostępu do dużej ilości sprzętu komputerowego, który zdecydowanie łatwiej i taniej jest wynająć, niż kupić.

Jakiego rodzaju sprzęt komputerowy najlepiej sprawdzi się podczas szkolenia w Twojej firmie?

W całym temacie firmowych szkoleń komputerowych odpowiedź na to właśnie pytanie jest jedną z najważniejszych kwestii. Dlaczego? Ponieważ to właśnie od komputerów, na których prowadzone będzie szkolenie, zależy, czy jego uczestnicy będą w stanie skupić się na zdobywaniu nowych umiejętności oraz czy cały kurs przebiegnie łatwo, szybko i bezproblemowo. Dlatego przy doborze odpowiedniego sprzętu komputerowego przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na:

specyfikacja techniczna komputerów

Specyfikację techniczną komputerów

Jest to element kluczowy zwłaszcza w przypadku szkoleń prowadzonych z użyciem programów o konkretnych wymaganiach sprzętowych;

ilość dostepnego sprzętu

Ilość dostępnego sprzętu

Aby kurs mógł przynieść oczekiwane efekty, każdy pracownik Twojej firmy powinien mieć zapewniony dostęp do własnego komputera podczas całego szkolenia;

rodzaj komputera

Rodzaj komputera

Tu ważna jest z kolei odpowiedź na pytanie o to, czy w konkretnym przypadku lepszym wyborem będą komputery stacjonarne, czy laptopy;

ceny komputerów

Cenę

Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby często zaledwie kilkugodzinnego szkolenia rzadko bywa racjonalnym rozwiązaniem, a zawsze niezwykle kosztownym. Zamiast więc inwestować w nowe komputery, powinieneś rozważyć opcję ich wynajmu, zwłaszcza że koszty takiego rozwiązania są wielokrotnie niższe, a cały proces wyjątkowo mało skomplikowany.


Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych czy to ze specyfikacją techniczną, czy z rodzajem sprzętu na szkolenie firmowe, możesz skontaktować się z naszymi konsultantami. Wejdź na simsrental.pl, w zakładkę „Kontakt” i podziel się z nami swoimi wątpliwościami. Zadzwoń lub napisz – odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Comments are closed.