Chcesz wynająć komputer, ale obawiasz się o bezpieczeństwo danych zapisywanych na dysku? Zobacz, jak wygląda ich ochrona w naszej firmie

Wynajem sprzętu komputerowego staje się coraz popularniejszą usługą. Trudno w tej chwili wyobrazić sobie organizacje imprez, spotkań czy konferencji bez zapewnienia ich uczestnikom dostępu do komputerów, a nie zawsze musi się to wiązać z koniecznością ich zakupu. Czy jednak takie wynajęte komputery na pewno są bezpieczne? Co z danymi zapisywanymi na ich dyskach? Jakie jest ryzyko, że ktoś zdoła je odczytać i wykorzystać do własnych celów?

Kto najczęściej korzysta z usługi wynajmu komputerów?

Coraz więcej rozwiązań przenoszonych jest do tzw. rzeczywistości wirtualnej, co znacznie ułatwia funkcjonowanie wielu osobom i jednocześnie wpływa na obniżenie kosztów wykonywanych zadań. Trend przechodzenia na komputery, jako podstawowe narzędzie pracy i komunikacji, objął już praktycznie wszystkie branże. Nic więc dziwnego, że przekrój osób i podmiotów korzystających z wynajmu sprzętu komputerowego w Sims Rental Solutions jest tak duży.

Kto najczęściej korzysta z wynajętego sprzętu komputerowego?

• duże korporacje,
• średnie i małe firmy,
• uczelnie,
• szkoły,
• prywatne placówki edukacyjne,
• centra szkoleniowe,
• organizacje i stowarzyszenia,

Lista zainteresowanych naszymi usługami jest bardzo długa. Każdemu z naszych klientów zawsze zapewniamy maksymalną ochronę i bezpieczeństwo danych, a dane te bywają naprawdę cenne i wrażliwe.

Jakiego rodzaju dane trafiają na dyski wypożyczanych komputerów?

Biorąc pod uwagę szeroki przekrój osób i podmiotów korzystających z wynajętych komputerów, należy liczyć się z tym, że na twarde dyski trafią naprawdę różnorodne dane. Zapisywane tam informacje przedstawiają sobą cały wachlarz możliwości, poczynając od mało istotnych notatek po efekty prac nad ważnymi projektami oraz dane personalne. Większość z tych danych charakteryzują się wyjątkową wartością i wrażliwością, co może wzbudzać obawy o ich bezpieczeństwo. Czy słusznie?

Dlaczego bezpieczeństwo danych jest tak ważne?

O tym, że o dane przechowywane na twardych dyskach należy dbać, codziennie przekonuje się setki, a może i tysiące użytkowników komputerów. Zasada ta dotyczy zarówno komputerów prywatnych, firmowych, jak i wynajętych. Informacje zapisane na nich podczas ważnej narady, spotkania biznesowego, szkolenia czy konferencji, w żadnym razie nie powinny trafić w niepowołane ręce. Świadomość tego jest jednym z powodów, dla których niektórzy mogą czuć obawę przed korzystaniem z wynajętego sprzętu komputerowego. Czy jednak istnieją jakiekolwiek podstawy do takich obaw?

Czy dane na wypożyczonym komputerze są bezpieczne?

Wszystko tak naprawdę zależy tu od dostawcy wypożyczanego sprzętu. Korzystając z oferty niesprawdzonego dostawcy o niepotwierdzonej renomie i reputacji, należy liczyć się z ryzykiem, że zapisane na dysku dane – nawet po tym, jak ich właściciel je stamtąd usunął – mogą zostać odczytane przez niepowołane osoby. Dlaczego? Usuwanie danych z dysku bez specjalistycznych narzędzi i doświadczenia sposób nie gwarantuje ich bezpieczeństwa. Sprawny informatyk dysponujący odpowiednim oprogramowaniem jest w stanie odzyskać je w bardzo prosty sposób. Przestrogę tę powinni wziąć sobie do serca zwłaszcza ci, którzy operują danymi o dużej wartości. Jak takie osoby czy podmioty powinny postąpić?

Przede wszystkim należy wybrać ofertę znanej i sprawdzonej firmy zajmującej się wypożyczaniem sprzętu komputerowego i mającej w tym spore doświadczenie oraz mogącej przedstawić długą listę zadowolonych klientów. W firmie takiej jak nasza bezpieczeństwo danych klienta stanowi priorytet! Gwarantujmy, że żadna informacja zapisana na dysku wypożyczonego u nas komputera, nigdy nie zostanie przez nikogo więcej odczytana. Skąd ta pewność?

Jak dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów?

Dbając o własność intelektualną klientów, w Sims Rental Solutions zawsze przestrzegamy procedury niszczenia danych zapisanych na dyskach wypożyczonych u nas komputerów. Do usuwana tych informacji używamy metody programowego niszczenia danych za pomocą programu Blancco. Program ten nadpisuje nośnik danych 1-, 3- lub nawet 5-krotnie algorytmem DOD 52220.22-M., czyli zgodnie z zasadami rekomendowanymi m. in. przez Rząd Brytyjski oraz NATO.

Wasze dane, nawet te najwrażliwsze, nie mogłyby być bardziej bezpieczne.

Comments are closed.